puščica dol ikona
Trenutno na sporedu
puščica gor ikona
11:55
250. oddaja, Košarka - FIBA Basketball
šport TV 1 logo
11:00
Juventus - Genoa, Nogomet - Serie A
šport TV 2 logo
10:30
Los Angeles - Buffalo, Hokej na ledu - NHL
šport TV 3 logo

Forum

Seznam forumov Neodgovorjene teme Aktivne teme
Odpiram novo temo, v kateri se bomo pogovarjali o najrazličnejših nagradah, ki jih dobijo športniki za svoje dosežke(Zlata žoga itd.). V tej temi bomo razpravljali o tem, če je nagrajenec zasluženo dobil nagrado, katero nagrado bi lahko še uvedli, katero bi ukinili itd.

V tej temi bomo zbirali statistiko nagrad in se pogovarjali o najboljših športnkih vseh časov.
Jaz sem mnenja, da bi se v nogometu ukinila nagrada Ballon d'Or. Občutek imam, da nagrado prevečkrat dobijo napadalci, branilci in vratarji pa ja dobijo zelo redko. Jaz bi uvedel nagrado za posamezno pozicijo: za najboljšega napadalca, vezista, branilca in vratarja.

Nagrado bi dodelil po naslednjih kriterijih:
Vratar:
Št. obramb na tekmo
Čim manj prejetih golov
Št. Clean Sheetov
Čim manjše povprečje prejetih golov na tekmo

Branilec:
Št. Clean Sheetov
Št. uspešnih štartov
Čim manj prejetih golov
Čim manjše povprečjeprejetih golov na tekmo

Vezist:
Št. asistenc
Odstotek uspešnih podaj
Št. uspešnih podaj
Št. golov

Napadalec:
Razmerje med streli in goli
Št. golov
Hat tricki
Posebne točke bi prinesli goli s škarjicami,voleji...

Najboljši na svoji poziciji bi bil tisti, ki bi zbral največ točk po kriterijih.
UEFA je Ronalda izbrala za nogometaša leta. Mislim, da zasluženo. Za sabo je imel izvrstno sezono, edino na SP-ju je razočaral. Čestitke.
nufcfan je napisal/-a: edino na SP-ju je razočaral.

Razočaral? Igral je poškodovan, za Portugalsko ekipo, kjer tako ali tako ni polovica vredna pol kurca. Vse pač ne moreš sam, pri nogometu pač potrebuješ soigralce.
nufcfan je napisal/-a: Nagrado bi dodelil po naslednjih kriterijih:
Vratar:
Št. obramb na tekmo
Čim manj prejetih golov
Št. Clean Sheetov
Čim manjše povprečje prejetih golov na tekmo

Bam, odpade.

Torej je daleč najboljši vratar na svetu Jan Oblak. Svetlobna leta pred vse mi ostalimi.

Ne gre to tako.
Res je, da je dobil malo golov in imel nizko povprečje prejetih in veliko Clean Sheetov ampak najpomembnejše je število obramb. Primer: X vratar je v sezoni zbral 200 obramb, prejel 20 golov, imel 10 clean sheetov in imel povprečje golov na tekmo 0.75, vratar Y je v sezoni zbral 300 obramb, prejel 30 golov, imel 8 clean sheetov in imel povprečje prejetih golov na tekmo 1. Po tem kriteriju je najpomembnejše število obramb, ki je odvisno od njegovih kvalitet in sposobnosti obrambe. Vratar v neki ekipi z izjemno obrambo bo imel manj dela in posledično več clean sheetov, boljše povprečje golov na tekmo in število prejetih golov, vendar bi imel manj obrab. Vratar z slabšo ekipo bi imel več dela in posledično manj clean sheetov (vsega ne more ubraniti), slabše povprečje prejetih golov in več prejetih golov, vendar bi imel več obramb (če bi bil zelo dober).
Določanje najboljšega vratarja bi potekalo po naslednji enačbi:
(Št. obramb na tekmo-št.prejetih golov+št.clean sheetov):povprečje prejetih golov
Vratar X
(200-20+10):0.75=253,3
Vratar Y
(300-30+8):1=278

Po tej enačbi je Vratar Y boljši. Seveda pa se vsi ne morete strinjati z to matematiko...
Tu še moraš upoštevati kakovost lige: boljša liga = boljša obramba = manj obramb/posredovanj vratarja ipd. ;)
Eni pa mate domišljijo in preveč prostega časa kot vidim. :)
Pisanje tega mi je vzelo približno 10 minut. To je zgolj moje mnenje, je pa res, da bi moral upoštevati tudi kakovost lige.
MVP Svetovnega prvenstva v košarki je postal Kyrie Irving.
Najboljša postava:
Kyrie Irving
Miloš Teodosič
Nicolas Batum
Kenneth Faried
Pau Gasol
Športnik leta: Dragič, pričakovano zasluženo
športnica: Ilka: pričakovano, predvsem ker je smučanje vseeno precej bolj popularen šport kot plezanje
ekipa: ni bilo dvoma, da bodo to basketaši

ni mi pa nekaj jasno...ok, recimo, da razumem, da je nekdo (verjetno iz zveze namiznega tenisa) dal njihovo reprezentanco za najboljšo ekipo leta, ker so res dosegli velik uspeh....ampak , da nekdo za športnico leta predlaga Tejo Gregorin?!?!?!?!, ki je padla doping test, pa se človek res vpraša, kdo dela te izbore
Kdo je prisoten

Po strani brska 5 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 5 gostov (Podatki temeljijo na uporabnikih, dejavnih v zadnjih 5 minutah)
Rekordno število uporabnikov na strani je 495 z dne 16 jun 2014, 21:22

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov