pismo ikona
šport TV 1 logo
05:00
Japonska - Uzbekistan Azijski pokal
šport TV 2 logo
Amiens - PSG Ligue 1
šport TV 3 logo
Brazilija - Koreja IHF svetovno prvenstvo 2019

Forum

Seznam forumov Neodgovorjene teme Aktivne teme
Odpiram novo temo, v kateri se bomo pogovarjali o najrazličnejših nagradah, ki jih dobijo športniki za svoje dosežke(Zlata žoga itd.). V tej temi bomo razpravljali o tem, če je nagrajenec zasluženo dobil nagrado, katero nagrado bi lahko še uvedli, katero bi ukinili itd.

V tej temi bomo zbirali statistiko nagrad in se pogovarjali o najboljših športnkih vseh časov.
Jaz sem mnenja, da bi se v nogometu ukinila nagrada Ballon d'Or. Občutek imam, da nagrado prevečkrat dobijo napadalci, branilci in vratarji pa ja dobijo zelo redko. Jaz bi uvedel nagrado za posamezno pozicijo: za najboljšega napadalca, vezista, branilca in vratarja.

Nagrado bi dodelil po naslednjih kriterijih:
Vratar:
Št. obramb na tekmo
Čim manj prejetih golov
Št. Clean Sheetov
Čim manjše povprečje prejetih golov na tekmo

Branilec:
Št. Clean Sheetov
Št. uspešnih štartov
Čim manj prejetih golov
Čim manjše povprečjeprejetih golov na tekmo

Vezist:
Št. asistenc
Odstotek uspešnih podaj
Št. uspešnih podaj
Št. golov

Napadalec:
Razmerje med streli in goli
Št. golov
Hat tricki
Posebne točke bi prinesli goli s škarjicami,voleji...

Najboljši na svoji poziciji bi bil tisti, ki bi zbral največ točk po kriterijih.
UEFA je Ronalda izbrala za nogometaša leta. Mislim, da zasluženo. Za sabo je imel izvrstno sezono, edino na SP-ju je razočaral. Čestitke.
nufcfan je napisal/-a: edino na SP-ju je razočaral.

Razočaral? Igral je poškodovan, za Portugalsko ekipo, kjer tako ali tako ni polovica vredna pol kurca. Vse pač ne moreš sam, pri nogometu pač potrebuješ soigralce.
nufcfan je napisal/-a: Nagrado bi dodelil po naslednjih kriterijih:
Vratar:
Št. obramb na tekmo
Čim manj prejetih golov
Št. Clean Sheetov
Čim manjše povprečje prejetih golov na tekmo

Bam, odpade.

Torej je daleč najboljši vratar na svetu Jan Oblak. Svetlobna leta pred vse mi ostalimi.

Ne gre to tako.
Res je, da je dobil malo golov in imel nizko povprečje prejetih in veliko Clean Sheetov ampak najpomembnejše je število obramb. Primer: X vratar je v sezoni zbral 200 obramb, prejel 20 golov, imel 10 clean sheetov in imel povprečje golov na tekmo 0.75, vratar Y je v sezoni zbral 300 obramb, prejel 30 golov, imel 8 clean sheetov in imel povprečje prejetih golov na tekmo 1. Po tem kriteriju je najpomembnejše število obramb, ki je odvisno od njegovih kvalitet in sposobnosti obrambe. Vratar v neki ekipi z izjemno obrambo bo imel manj dela in posledično več clean sheetov, boljše povprečje golov na tekmo in število prejetih golov, vendar bi imel manj obrab. Vratar z slabšo ekipo bi imel več dela in posledično manj clean sheetov (vsega ne more ubraniti), slabše povprečje prejetih golov in več prejetih golov, vendar bi imel več obramb (če bi bil zelo dober).
Določanje najboljšega vratarja bi potekalo po naslednji enačbi:
(Št. obramb na tekmo-št.prejetih golov+št.clean sheetov):povprečje prejetih golov
Vratar X
(200-20+10):0.75=253,3
Vratar Y
(300-30+8):1=278

Po tej enačbi je Vratar Y boljši. Seveda pa se vsi ne morete strinjati z to matematiko...
Tu še moraš upoštevati kakovost lige: boljša liga = boljša obramba = manj obramb/posredovanj vratarja ipd. ;)
Eni pa mate domišljijo in preveč prostega časa kot vidim. :)
Pisanje tega mi je vzelo približno 10 minut. To je zgolj moje mnenje, je pa res, da bi moral upoštevati tudi kakovost lige.
MVP Svetovnega prvenstva v košarki je postal Kyrie Irving.
Najboljša postava:
Kyrie Irving
Miloš Teodosič
Nicolas Batum
Kenneth Faried
Pau Gasol
Športnik leta: Dragič, pričakovano zasluženo
športnica: Ilka: pričakovano, predvsem ker je smučanje vseeno precej bolj popularen šport kot plezanje
ekipa: ni bilo dvoma, da bodo to basketaši

ni mi pa nekaj jasno...ok, recimo, da razumem, da je nekdo (verjetno iz zveze namiznega tenisa) dal njihovo reprezentanco za najboljšo ekipo leta, ker so res dosegli velik uspeh....ampak , da nekdo za športnico leta predlaga Tejo Gregorin?!?!?!?!, ki je padla doping test, pa se človek res vpraša, kdo dela te izbore
Mislim,da bo letos športnik leta postal Roglič, konkurenca sta Doncic in Fak
pri ženskah po moje Janja Garmbret... konkurenca Tina Trstenjak

pei ekipah pa res ne vem... ni bilo baš nekaj letošnje leto... nič od reprezentance, nič klubov v evropi... kosarka letos slaba.... skakalci sicer z medaljo, drugače bolj slabi.... odbojkasi so bili ok....rokometasi pozabili priti na prvenstvo.... ne vem
Tudi jaz bi dal nagrado Rogliču. To kar je pokazal na letošnjem Touru je nepozabno. Pri ženskah bi dal nagrado Garnbretovi, o ekipah pa tudi jaz nimam pojma. Vem le, da si nagrade zagotovo ne zaslužijo nogometaši in košarkarji, ki so v tem letu postali topovska hrana večini evropskih reprezentanc.
Športnik Slovenije je postal košarkar, ki je v letu 2018 nastopal za Real Madrid (Španija) in Dallas Mavericks (ZDA), za reprezentanco svoje države pa niti sekunde.

Ne, zame je športnik Slovenije Primož Roglič. Preveč so še sveži spomini na svetovno prvenstvo in na raztrganega in okrvavljenega Primoža v dresu Slovenije!
vsekakor je Luka dober, ampak mogoce letos res ni bil dober tajming,da postane sportnik Slovenije... verjamem, da bo še kdaj bolj zasluzeno
prlek je napisal/-a: vsekakor je Luka dober, ampak mogoce letos res ni bil dober tajming,da postane sportnik Slovenije... verjamem, da bo še kdaj bolj zasluzeno

+ 100
čeprav po drugi strani..zmagal je evroligo, bil najboljsi igralec
zmagal je spansko ligo, bil najboljsi igralec.... dosti vec se res ne da
še to..vsako leto me nekaj nasmeji, recimo lani Teja Gregorin, ki so jo dobili na dopingu, ona pa nominirana za športnico leto... in pa slika, kjer je bila športnica leta malo širša in težja kot športnik leta :D
letos (poleg tega, da je zmagal tisti,ki ni igral nic za reprezentanco in da je na tretjem mestu bil nekdo, ki mu nismo želeli dati zastave) je bilo najbolj zabavno, da je za mladega športnika leta izbran kolesar Pogačar, ki je starejši od Dončiča in Garnbretove :D
prlek je napisal/-a: čeprav po drugi strani..zmagal je evroligo, bil najboljsi igralec
zmagal je spansko ligo, bil najboljsi igralec.... dosti vec se res ne da

Jaz pa sem danes še bolj prepričan, da si Luka ni zaslužil nagrade, kot sem bil včeraj. Dejstvo je, da so bile nagrade, ki jih naštevaš, dosežene v Evroligi. Ligi, v kateri igrajo igralci, ki jim po kvaliteti ni (bilo) mesta v ligi NBA. Igralci, ki so enostavno premalo dobri za ligo NBA. Med ligo NBA in Evroligo je tako velika kakovostna razlika, da je neresno vleči med njima kakršnekoli paralele.

In tu bom prilepil odgovor, ki sem ga napisal danes na portalu RTV, ko je nekdo vehementno razlagal, da ga ni športnika v Sloveniji, ki bi mu bil raven. Še več! Po njegovo naj bi bili vsi slovenski športniki svetlobna leta oddaljeni od Lukove kavlitete.

"Vse skupaj ni tako črnobelo kot bi ti želel. Svetlobna leta! Za tvoje pojme že, realno pa daleč od tega. Primož je bil lani drugi na svetovnem prvenstvu v kronometru. Letos je na Touru, ki je zagotovo najtežja etapna dirka na svetu, na kateri praktično ne manjka nihče, ki kaj pomeni v kolesarstvu na planetu zemlja, generalno četrti.

In sedaj poglejmo Dončičeve NBA številke:
Točke: 35. mesto
Skoki: 48. mesto
Asistence: 30. mesto
Blokade: 169. mesto
Ukradene žoge: 62. mesto
Odstotek meta iz igre: 102. mesto
Odstotek meta za 3: 89. mesto
Da se razumemo! Dončičevi statistični podatki so za 19 - letnika odlični, toda ne mi nakladati o svetlobnih letih. Roglič nastopa med najboljšimi kolesarji na svetu, Luka med najboljšimi košarkarji. Bi kdo sploh omenil Rogliča, če bi Tour končal na tridesetem mestu, kar je Lukov najboljši statistični podatek (asistence)."
težko je to primerjati..ker potem si tudi Roglic ne zasluzi nagrade, ampak kak balinar..ziher je bil kak med najboljsimi tremi na sveti
Tokrat pa ti ne morem pritrditi. Kolesarjenje je tako kot košarka olimpijski šport, kar pomeni, da ima tretman, kot si olimpijski šport zasluži. Temu primerno so potem tudi “težki” rezultati, ki se v njem dosegajo. Če so doseženi pošteno (doping), seveda.
bom drugace vprasal?
a potem si dragic tudi ni lani zasluzil?
bil je najboljsi na zgodovinskem evropskem prvenstvu... a v NBA ni prišel med najboljših 20 igralcev lige

Luka je letos dosegel res vse...edino ni najboljši v NBA...kar roko na srce ne more biti v prvem letu...v končni fazi igra precej dobro tam
Seveda si je lani Gogi zaslužil nagrado. Absolutno! Toda konkurent mu ni bil nekdo, ki je bil četrti na največji kolesarski dirki na svetu. In za razliko od Luke Gogi reprezentanci ni obrnil hrbta.
In še nekaj. Klubsko prvenstvo Stare celine, za kar lahko štejemo Evroligo, ne bo imelo nikoli niti približno enake teže kot reprezentančno prvenstvo iste celine.
Kdo je prisoten

Po strani brska 4 uporabnikov :: 0 registriranih, 0 skritih in 4 gostov (Podatki temeljijo na uporabnikih, dejavnih v zadnjih 5 minutah)
Rekordno število uporabnikov na strani je 495 z dne 16 jun 2014, 21:22

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov